Městys Mikulovice

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Úřad info > Aktuality

Aktuality


Nabídka testování pro pendlery od středy 10.2.2021 na Hatích

Datum konání: 10. 2. 2021

testování pendleři.jpgV souvislosti s opatřeními, která proti šíření koronaviru zavádí Rakousko a která nově znamenají pro pendlery pravidelné předkládání negativních antigenních nebo PCR testů, zřizujeme ve spolupráci se Společností Podané ruce o.p.s. mobilní testovací místo na Hatích, a to na parkovišti u muzea Terra Technica. Mobilní testovací místo bude fungovat od středy 10. února.

 

Provozní doba mobilního testovacího místa bude následující:

Pondělí 15:00 – 20:00

Středa 12:00 – 17:00

Sobota 8:00 – 13:00

 

Registrace na testování je možná předem online, aby se zde pendleři nemuseli zdržovat papírováním. Výsledky obdrží také online, takže odpadne čekání na výsledek.

 

Přímý odkaz na registraci:

www.covidtestjmk.cz.

 

 

Testování nabízí i rakouská vláda. Seznam míst v Dolním a Horním Rakousku najdete na odkazech:

https://notrufnoe.com/testung/

https://www.land-oberoesterreich.gv.at/248085.htm


Publikováno 9. 2. 2021 8:07

Výsledky Tříkrálové sbírky v Mikulovicích v roce 2021

TKS 2021.JPGJak jistě víte i v letošní  roce se trochu netradičně uskutečnila Tříkrálová sbírka. Nechodilo se od domu k domu, ale pokladničky byly umístěny na úřadě městyse Mikulovice a v obchodě se Smíšeným zbožím Anna Polická, kterým bychom touto cestou chtěli moc poděkovat za ochotu a obětavost ve spolupráci. Samozřejmě hlavní poděkování patří všem dárcům kteří do pokladniček přispěli.

 

CELKOVÝ VÝTĚŽEK Z TKS 2021 v Mikulovicích činil 11.200 Kč.


Publikováno 5. 2. 2021 8:11

Platba kartou na úřadě městyse Mikulovice od 2.2.2021 MOŽNÁ

YOXIMO_wifi.pngMěstys Mikulovice oznamuje občanům, že od 2.2.2021 na úřadu městyse Mikulovice je možná i PLATBA KARTOU.

Platební terminál YOXIMO podporuje všechny běžně používané druhy platebních karet.


Publikováno 2. 2. 2021 14:55

Oznámení o možnosti předkládání žádostí o dotace pro fyzické a právnické osoby z rozpočtu

Více informací i s odkazy na formuláře na níže uvedeném odkazu.

Oznameni pro FO a PO podavani dotaci.pdf


Publikováno 25. 1. 2021 11:17

Svoz komunálního odpadu na rok 2021 a poplatek za psa na rok 2021

popelnice.jpgMÍSTNÍ POPLATKY NA ROK 2021

1) Za osobu za svoz odpadu: 540 Kč/osobu (nálepky na popelnice nebudou)!

 

2) Poplatek za jednoho psa: 50 Kč (za každého dalšího 75 Kč) 

 

Platit můžete na číslo účtu: 155284220/0300, jako variabilní symbol uveďte číslo popisné vašeho domu.

Poplatky za pronájem pozemků městyse Mikulovice zůstává ve stejné výši jako loni.


Publikováno 11. 1. 2021 9:40

Pokud máte pozitivní test na COVID… čtěte POZORNĚ toto desatero

  1. covid.pngPo oznámení pozitivního výsledku testu zůstaňte doma. Telefonicky kontaktujte svého ošetřujícího praktického lékaře a domluvte se s ním na způsobu a frekvenci monitorace svého zdravotního stavu nejméně po dobu 10 dnů od prvního pozitivního PCR testu, z toho minimálně 3 poslední dny bez klinických příznaků. Informujte o situaci svého zaměstnavatele. Návštěvy v domácnosti nejsou povoleny.
  2. V případě zhoršení zdravotního stavu a výskytu závažných příznaků (výrazná dušnost, poruchy vědomí, dezorientace, útlum, několikadenní vysoké horečky v kombinaci se závažným chronickým onemocněním nereagující na antipyretika) zavolejte vy nebo členové domácnosti na tísňovou linku 155. Volající je při komunikaci s operátorem ZZS povinen uvést, že jde o pacienta s nemocí COVID-19.
  3. Pacienta je vhodné izolovat v samostatné dobře větratelné místnosti. V případě nutného kontaktu s ostatními členy domácnosti je vhodné dodržet vzdálenost od pacienta nejméně 2 metry, pokud je to možné.
  4. Pacient má doma nosit roušku, zakrývající nos i ústa, a denně ji vyměňovat, nepoužívat opakovaně, textilní roušky denně prát (60-90°) a vyžehlit. Během používání a snímání roušky nesahat na její přední stranu.
  5. Pokud je nutná péče druhé osoby, měl by to být jeden člen domácnosti, který je v dobrém zdravotním stavu a netrpí závažným chronickým onemocněním nebo poruchou imunity. Při ošetřování pacienta s nemocí COVID-19 musí mít ošetřující osoba roušku nebo respirátor.
  6. Nezbytná hygiena: časté mytí rukou vodou a mýdlem nejméně po dobu 20 sekund, vhodné je používání dezinfekčního gelu s nejméně 60% obsahem alkoholu a jednorázových papírových ručníků. Členové domácnosti si vždy musí umýt/dezinfikovat ruce po kontaktu s pacientem, po a před přípravou stravy, po konzumaci jídla, po provedení úklidu.
  7. Pacient má mít své vlastní ložní prádlo a jídelní potřeby, které nesdílí s ostatními členy domácnosti, vhodné je používat papírové kapesníky, které po použití ihned vyhodí.
  8. Je nutné zajistit častý úklid a dezinfekci povrchů v okolí pacienta a společně používaných prostor (kuchyně, WC, koupelna apod.), na úklid a manipulaci s prádlem je vhodné používat rukavice, před a po použití rukavic provést hygienu rukou dle bodu č. 6.
  9. Veškerý odpad vzniklý při péči o pacienta (rukavice, roušky, kapesníky aj.) se vyhazuje do igelitového pytle na odpadky, umístěného v uzavíratelném odpadkovém koši, a 1 x denně se vynáší do sběrné nádoby na komunální odpad.
  10. Členové společné domácnosti monitorují svůj zdravotní stav, jeho změnu a výskyt příznaků nemoci ihned nahlásí svému ošetřujícímu praktickému lékaři a na KHS, kde bude případně dohodnut odběr a navržen další postup.

Zdroj: Kritéria a podmínky pro ponechání pacienta s příznaky nemoci COVID-19 v ambulantní péči, Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP, Česka společnost anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM) ČLS JEP, Česka společnost intenzívní medicíny (ČSIM), Verze: 1/8-4-2020


Publikováno 29. 10. 2020 13:05

Výsledky Cyklistických závodů 18.9.2020

Datum konání: 18. 9. 2020

Výsledky i fotky z této akce najdete ZDE.kruh.pnglogo_mestyse_mikulovice.png


Publikováno 21. 9. 2020 11:01

Instalace

V těchto dnech naši pracovníci namontovali na některé odpadkové koše v Mikulovicích držáky na jednorázové držáky na psí exkrementy.jpgmikrotenové sáčky na psí exkrementy. Děkujeme, že uklízíte po svých čtyřnohých kamarádech ????‍????????, pokud tak ještě někdo nečiní, tak teď už mu nic nebrání, aby tak činil.⚠️


Publikováno 17. 9. 2020 12:20

ČČK - Společná seznamovací snídaně

Datum konání: 13. 9. 2020

V neděli 13.9.2020 uspořádal ČČK Mikulovice ve spolupráci s ostatními místními spolky a ve spolupráci s Městysem foto_07.jpgMikulovice pěknou seznamovací akci "Společná seznamovací snídaně". Starousedlíci měli možnost poznat nově přistěhované, kteří se v krátkosti představili. Stejně tak se prezentovali i jednotlivé místní spolky, aby nově příchozí se měli možnost zapojit. Každá nově přistěhovaná rodina, která se tohoto pěkného setkání zúčastnila, obdržela dárek na přivítanou. Tak ať se nám všem v Mikulovicích pěkně žije.

 

FOTKY Z AKCE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE


Publikováno 14. 9. 2020 13:35

Poděkování dárci krve p. Smrčkovi za stý odběr

Datum konání: 8. 9. 2020

V úterý 8.9.2020 byl pan František Smrčka darovat krev.

Pro něho běžná záležitost.100_odber_Smrcka.jpg

My však víme, že to jen tak běžné není. Darovat krev – tekutinu, která zachraňuje životy, byl totiž dávat již po 100.

Nestává se to každý den, aby na transfuzní stanici měli dárce, který krev bezplatně daroval 100x, a proto i pracovníci tohoto oddělení včetně paní doktorky Kučerové poděkovali panu Smrčkovi za tuto záslužnou činnost.

Ani naše organizace Českého červeného kříže v Mikulovicích nezůstala pozadu a panu Smrčkovi poděkovala a předala mu děkovný list za jeho odhodlání.

Odběru se ten den zúčastnili i pan František Balík, který má za sebou také úctyhodné číslo, a to 92 bezplatných odběrů krve a paní Dana Vejlupková, která měla svůj první odběr.

Všem patří velké poděkování za jejich odvahu, odhodlání a samozřejmost pomoci druhým.

 

 

Za ČČK Mikulovice Kloudová Anna

 

PRO VÍCE FOTEK klikni na fotku vpravo


Publikováno 10. 9. 2020 9:51


Menu

Mobilní rozhlas

mobilní rozhlas.png


Mobilní rozhlas Mikulovice

Covid v Mikulovicích


MÍSTNÍ POPLATKY

PRO ROK 2021

místní poplatky.jpg


Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje -

AKTUALITYhlaseni_poruch.png
Návod na hlášení poruch


GObec-lg-new.pngKalendář svozů r. 2021
kalendar svozu 2020.jpg


lavice.jpgvino_easy.jpg

Nabídka kulturních akcí

Počasí

Neděle Zataženo 4/1 °C
Pondělí Zataženo 3/0 °C
Úterý Oblačno 0/-2 °C
Středa Zataženo 0/-4 °C

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.