Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Svazek obcí Sever Znojemska podpořila Nadace ČEZ

Svazek obcí Sever Znojemska podpořila Nadace ČEZPartner_CEZ.pngSvazek obcí Sever Znojemska obdržel v roce 2021 příspěvek na projekt „Technikou na bioodpad v mikroregionu“ ve výši 248 600 Kč od Nadace ČEZ. Výbor svazku se rozhodl pořídit do čtyř členských obcí techniku, která jim pomůže při údržbě zeleně a ošetření stromů v obci.  
Obce Křepice, Mikulovice, Běhařovice a Slatina, byly výborem svazku vybrány
k zakoupení techniky a strojů pro údržbu zeleně. Křepice zakoupili kontejner na svoz bioodpadu z obce na kompostárnu o obsahu 6 m3, dosud užívali zapůjčený kontejner.


Kontejner na svoz bioodpadu o objemu 10m3 pořídili i Mikulovice, rozšířili tak počet stávajících kontejnerů rozmístěných po obci. Občanům městyse jsou nádoby pro likvidaci bioodpadu dostupnější. Městys Běhařovice postrádal objemnější nádobu na zalévání stromů a keřů. Díky zakoupení fekálního přívěsu za traktor, je zalévání snadnější a účinnější. Fekální vůz je poháněn rozvody traktoru, proto může vodu nejen čerpat, ale i vypouštět kde je potřeba. Slatina zakoupila válečkový sypač, který je využíván na pískování a hnojení sportovních a veřejných ploch a v zimním období slouží na posyp komunikací obce. Sypač je nesený traktorem, sklopný, obsluha náklad do sypače naloží za pomocí hydraulické soustavy bez fyzické námahy. Je možné seřizovat množství sypaného materiálu.  
Tímto projektem přispíváme ke zlepšení životního prostředí v našem regionu.

Nadaci ČEZ bych chtěl touto cestou poděkovat za podporu našeho regionu, který se snaží prostřednictvím darovaných finančních prostředků zlepšit životní úroveň našich občanů.


Běhařovice 2.5.2022

Karel Kříž v.r.,
předseda DSO Sever Znojemska