Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Archiv vybraných článků

Archiv vybraných článků


Novější 1

Povinné označování psů

Datum konání: 1. 1. 2020

widget-cipovani.png

Povinné označování psů - odkaz na webovou stránku Státní veterinární správy

 


Publikováno 5. 2. 2020 9:49

Luštitelské klání 2019

Datum konání: 7. 4. 2019

V neděli 07.04.2019 se v zasedací místnosti městyse Mikulovice konal již 5. ročník Luštitelského klání. Zúčastnilo se celkem 11 dospělých soutěžících a 5 juniorů. Soutěžní úkoly byly upraveny tak, aby je zvládla většina luštitelů. Čekala na ně jako obvykle švédská křížovka, sudoku, doplňovačky, hledání rozdílů, matematické úlohy, osmisměrky a přesmyčky. ČČK Mikulovice měl pro všechny připravené skvělé občerstvení, výborný chlebíček a zákusek ke kávě. Opět panovala přátelská atmosféra. Ty zdatnější tu a tam napověděli těm slabším, aby se navzájem obohatily o luštitelské zkušenosti. Děkujeme všem, kteří se na akci jakkoliv podíleli i a hlavně všem, kteří našli odvahu, udělali si čas a přišli. Vítězem byl opravdu každý, kdo dorazil.


Výsledky s fotografiemi najdete pod tímto článkem.

 

FOTKY Z AKCE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE

 

výsledková listina 2019.jpg


Publikováno 26. 7. 2019 7:43

Luštitelské klání 18.3.2018

Datum konání: 18. 3. 2018

V neděli 18.3.2018 se v zasedací místnosti městyse Mikulovice konal již 4. ročník Luštitelského klání. Zúčastnilo se celkem 11 soutěžícícíh. Jako obvykle byly dvě kategorie dospělí (těch bylo letos 7) a junioři (4 děti). Soutěžní úkoly byly upraveny tak, aby je zvládl opravdu každý, což se většině povedlo. Čekala na ně např. švédská křížovka, sudoku, doplňovačky, hledání rozdílů, matematické úlohy, osmisměrky a tajemné 3D obrázky, zvané stereogramy. ČČK Mikulovice měl pro všechny připravené skvělé občerstvení, kdyby někomu při luštění vyhládlo, či mu vyschlo v krku.  V příjemné přátelské atmosféře, která se nezměnila ani po vyhlášení výsledků, se odehrálo celé luštitelské klání. Děkujeme všem, kteří se na akci jakkoliv podíleli i těm, kteří se nebáli a překonali svou pohodlnost a přišli.
Těšíme se na všechny i na vás, co jste letos nedorazili v příštím roce v březnu 2019. Výsledky s fotografiemi najdete pod tímto článkem.

 

FOTKY Z AKCE KE STAŽENÍ ZDE

 

foto_001.jpg

 

 


Publikováno 19. 3. 2018 11:07

Luštitelské klání - 3. ročník pořádané ČČK Mikulovice 9.4.2017

Datum konání: 9. 4. 2017

DSCN1261.jpgProcházku za krásného nedělního odpoledne vyměnilo několik odvážlivců za tužku a papír s křížovkami, doplňovačkami, SUDOKU nebo třeba číselnými úkoly. Zábavné odpoledne pro luštitele nachystal Český červený kříž Mikulovice ve spolupráci s Městysem Mikulovice. Pořadatele potěšil poměrně velký zájem nejen dospělých, ale i dětí školou povinných. I pro ty nejmenší se v celkem třinácti úkolech našly takové, které byli schopni zvládnout sami nebo s menší nápovědou, např. hledání rozdílů, obrázková doplňovačka či oblíbené osmisměrky. Nejmladší účastnicí se v letošním, již třetím ročníku, stala Deniska Raputová a nejstarší účastnicí paní Marie Logerová. Jediným zástupcem mužského pokolení se stal Krištof Loger. I když byly pro účastníky nachystány věcné ceny, nepanovala mezi hádankáři žádná urputná soupeřivost, ale naopak se vzduchem neslo kamarádské prostředí, kde si někteří i navzájem radili. Šlo především o zábavu a o to prožít hezkou neděli při dobrém čaji či kávě se zákuskem. Organizátoři byli rádi za pěknou účast a největší odměnou jim byli spokojení luštitelé, především děti, které se zajímaly, kdy se bude pořádat další ročník Luštitelského klání. Takže nejen pro děti, ale i pro všechny, kteří k nám zavítají příští rok, zarezervujte si do svého kalendáře termín duben 2018 !

VÝSLEDKY LUŠTITELSKÉHO KLÁNÍ - 9.4.2017

FOTKY Z LUŠTITELSKÉHO KLÁNÍ KE ZHLÉDNUTÍ


Publikováno 2. 5. 2017 11:41

Setkání dárců krve pořádané ČČK Mikulovice

Datum konání: 26. 3. 2017

DSCN1222.JPG

V neděli 26.3.2017 uspořádal Český červený kříž Mikulovice v obřadní místnosti úřadu městyse Mikulovice první setkání aktivních dárců krve z naší obce, kteří v posledních čtyřech letech alespoň jednou darovali tu nejcennější tekutinu na světě, a to na transfúzním oddělení ve znojemské nemocnici. Z pozvaných dvaceti osmi dárců nakonec dorazilo bohužel jen patnáct, kterým za ČČK Mikulovice poděkovala předsedkyně oblastního spolku paní Anna Kloudová. Ta je sama dárkyní a váží si všech, kteří darují kousek svého života pro záchranu života druhých bez nároku na odměnu. Všichni slýcháváme opakované naléhavé výzvy transfúzních stanic k dárcovství krve, jen někdo se ale odhodlá k činu, proto si zaslouží naše poděkování a úctu. Za Městys Mikulovice poděkoval našim dárcům starosta Karel Kříž. Za dárce poté poděkoval Mgr. František Štěpnička, který ocenil skutečnost, že si na dárce v obci někdo vzpomněl a dokáže ocenit tuto nezištnou pomoc. Poté dostala slovo MUDr. Šárka Turková z hematologicko-transfúzního oddělení ve znojemské nemocnici a velmi zajímavě vysvětlila všem přítomným dárcům, co se z jejich darovanou krví po odběru děje, jak se dále zpracovává a separuje na červené krvinky a plazmu a komu všemu darovaná krev pomůže, např. onkologickým pacientům, hemofilikům, pacientům při těžších operacích nebo při autonehodách. Další pozvaný host, vrchní sestra hematologicko-transfúzního oddělení paní Bc. Elena Voznicová, také poděkovala všem dárcům za jejich pomoc a poukázala na skutečnost, že z celkového počtu evidovaných dárců na transfúzním oddělení (dále jen TO) ve znojemské nemocnici, kterých je přibližně 5500, je v současné době aktivních pouze 1700 lidí, což opravdu není tolik vzhledem ke skutečné potřebě krve. Dále informovala, že na TO ve Znojmě je možnost zaregistrovat se také jako dárce kostní dřeně. Dárci kostní dřeně do čtyřiceti let se mohou zaregistrovat bezplatně. Těm, kterým je nad čtyřicet let a není jim více jak 65 let, je registrace samozřejmě také povolena, ovšem musí si testování krve uhradit částkou 1500,- Kč, pokud zrovna TO ve Znojmě nemá na toto testování peníze od sponzorů k dispozici. Výsledky rozborů krve musí splňovat všechny potřebné požadavky, aby mohl být dotyčný následně zapsán do Českého národního registru dárců kostní dřeně.
Setkání dárců krve z Mikulovic poté pokračovalo v zasedací místnosti městyse Mikulovice, kde si pro ně ČČK Mikulovice nachystal občestvení ve formě vynikajícíh chlebíčků, koláčků a čokoládové rolády. Při kávě, čaji, pivě či limonádě a hlavně při příjemném posezení uplynul čas opravdu rychle. Paní Anně Kloudové z ČČK Mikulovice patří za toto setkání dárců velký dík a snad na příští setkání dorazí všichni pozvání. Ti, kteří dorazili na letošní setkání dostali upomínkové poděkování a poukaz ve výši 100,- Kč na nákup v ESO marketu v Mikulovicích, za který děkujeme paní Anně Polické. Ještě jednou díky všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě tohoto setkání. Bylo to bezva.
Na závěr chceme jen podotknout, že občanů, kteří nezištně darovali krev je v naší obci určitě více, bohužel už nemůžou darovat např. ze zdravotních důvodů či z důvodu věku. I jim patří od nás velký dík za jejich nesobeckost a ochotu pomoci všem lidem, kteří naši krev potřebují.

FOTKY ZE SETKÁNÍ DÁRCŮ KRVE - KE ZHLÉDNUTÍ ZDE

Pokud ti je více, jak 18 let a také by si chtěl darovat krev, můžeš si zjistit více informací o darování krve či kostní dřeně na tomto odkazu:
Hematologicko - transfuzní oddělení Nemocnice Znojmo

 


Publikováno 17. 5. 2017 11:30

Putovní pohár ministra zemědělství doputoval do Mikulovic

Datum konání: 15. 3. 2017

Ministr zemědělství vyhlašuje každoročně pro včelařské kroužky soutěž na podporu včelařství. Z více jak 220 evidovaných kroužků z České republiky byl za loňskou činnost vyhodnocen jako nejlepší včelařský kroužek z Mikulovic. Na slavnostní předání ocenění byl kroužek pozván na Ministerstvo zemědělství do Prahy ve středu 15. března.
Ministr Marian Jurečka předal putovní pohár osobně vedoucí kroužku paní Boženě Dobešové za přítomnosti všech členů kroužku.
Při této příležitosti návštěvy Prahy jsme pro děti připravili prohlídku Prahy. Děti a další účastníci navštívili Petřínskou rozhlednu, zábavné zrcadlové bludiště, Karlův most, Pražský orloj a další pražské dominanty. Prohlídku Prahy završili návštěvou Národního divadla.

Celá tato akce byla zdárná díky dobré znalosti Prahy paní Hany Logerové, která nás celý den provázela, finančnímu daru od Městyse Mikulovice, který nám přispěl na autobus, okresnímu výboru včelařů Znojmo, základní organizaci včelařů Mikulovice a občanům, kteří celou akci pomohli dofinancovat.

Všem děkuje Božena Dobešová vedoucí včelařského kroužku Mikulovice

DSCN1049.JPGDSCN1053.JPG

DSCN1057.JPGDSCN1098.JPG

 

VÍCE FOTEK KE ZHLÉDNUTÍ ZDE


Publikováno 17. 5. 2017 11:32

Poděkování všem koledníčkům a vedoucím skupinek i všem dárcům

Datum konání: 7. 1. 2017

Děkujeme všem koledníčkům a vedoucím skupinek, že i přes mrazivé počasí to vydrželi dochodit až do konce. Patří jim náš obdiv. A nejvíc mě potěšilo, že všichni chtějí chodit i příští rok. Děkuji Janě Raputové, že pro všechny koledníky vyrobila krásné koruny a všem, kteří nám jakkoliv pomohli a podpořili nás.
Děkujeme i všem dárcům, kteří přispěli Charitě na bohulibé účely.

VÍCE FOTEK KE ZHLÉDNUTÍ ZDE

DSC00422.jpg


Publikováno 17. 5. 2017 13:36

Výsledky Tříkrálové sbírky v naší obci - 7.1.2017

Datum konání: 7. 1. 2017

Při letošní Tříkrálové sbírce se v naší obci vybralo:

6-700/051

Šoba Petr

4 821,00 Kč 

Mikulovice

6-700/052

Šobová Terezie

4 010,00  Kč

Mikulovice

6-700/053

Logerová Hana

5 410,00 Kč 

Mikulovice

6-700/054

Černá Soňa

3 165,00 Kč 

Mikulovice

                                                   Celkem: 17 406,-Kč


Poděkování Oblastní Charity Znojmo.pdf


Publikováno 17. 5. 2017 13:35

Výsledky + foto z cyklistických závodů MUDr. J. Moudrého - V. ročník - 24.6.2016

Datum konání: 24. 6. 2016

VÝSLEDKY - KATEGORIE DĚTI

VÝSLEDKY - KATEGORIE DOSPĚLÍ


FOTKY ZE ZÁVODŮ (autor Cyklo Kučera)

FOTKY ZE ZÁVODŮ (autor Městys Mikulovice)

 

VIDEO  - DOJEZD ZÁVODNÍKŮ DO CÍLE 1. ČÁST

VIDEO  - DOJEZD ZÁVODNÍKŮ DO CÍLE 2. ČÁST

VIDEO - START HLAVNÍHO ZÁVODU

VIDEO - INSTRUKCE PŘED STARTEM


Publikováno 17. 5. 2017 13:49

Setkání seniorů v KD Mikulovice

Datum konání: 20. 1. 2016

Dne 20. listopadu 2016 se v sále kulturního domu v Mikulovicích uskutečnilo setkání seniorů. Akce měla dobrou úroveň a všichni kdo přijali pozvání, byli spokojeni. Dovolte, jménem městyse Mikulovice poděkovat těm, kteří pomohli s přípravou a průběhem zdařilé akce. Děkuji firmě Agro Jevišovice, a.s. za zajištění bohatého a chutného pohoštění, Českému červenému kříži Mikulovice za obsluhu a starost o naše seniory během akce a v neposlední řadě účinkujícím, a to dětem ze Základní a Mateřské školy v Mikulovicích a jejich rodičům.

Díky také patří hudební skupině NEZMAR TRIO z Dobšic a tanečnímu souboru ZNOJEMSKÉ GRÁCIE.

Těším se na viděnou a spolupráci i příští rok.

Karel Kříž, starosta

IMG_20161120_152937.jpg

 


Publikováno 17. 5. 2017 13:39

Novější 1