Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Svazek obcí Sever Znojemska v roce 2022 podpořila Nadace ČEZ

Svazek obcí Sever Znojemska v roce 2022 podpořila Nadace ČEZlogo_SEVER_ZNOJEMSKA_vodorovny.jpgNadace ČEZ.jpg


Svazek obcí Sever Znojemska obdržel v roce 2022 příspěvek na projekt „Pečujeme o životní prostředí v mikroregionu“ ve výši 248 600 Kč od Nadace ČEZ. Výbor svazku se rozhodl pořídit do čtyř členských obcí techniku, která jim pomůže při údržbě zeleně a ošetření stromů v obci.

Obce Rudlice, Medlice, Újezd a Tavíkovice, byly výborem svazku vybrány k zakoupení techniky a strojů pro údržbu zeleně a stromů. Rudlice zakoupili na zalévání stromů a keřů plovoucí čerpadlo s hadicemi a motorovou pilu s příslušenstvím na čištění pozemků obce od náletových dřevin. Traktůrek Stiga na sečení travnatých ploch, zakoupili v Medlicích, kde se plochy na sekání díky dalším výsadbám rozrostly a stávající technikou, už nebylo možné údržbu zvládat. Na sečení kolem stromů a v nepřípustném terénu, navíc pořídili dva křovinořezy. V obci Újezd, se potýkali s otázkou, jak dopravit vodu na zalévání a techniku na údržbu zeleně, na místo výsadeb a ploch k údržbě. Díky Nadaci ČEZ jim je nápomocen malotraktor. V obci Tavíkovice vyměnili vysloužilé křovinořezy za nové a pořídili vozík na přepravu strojů a techniky. Na zajištění elektrického proudu v extravilánu obce nakoupili dvě elektrocentrály, které poslouží k pohonu elektrických čerpadel na zalévání.

Tímto projektem přispíváme ke zlepšení životního prostředí v našem regionu.

Nadaci ČEZ bych chtěl touto cestou poděkovat za podporu našeho regionu, který se snaží prostřednictvím darovaných finančních prostředků zlepšit životní úroveň našich občanů.

Běhařovice 13.12.2022

Karel Kříž v.r.,
předseda DSO Sever Znojemska